Costa Coffee Menu Harga Senarai Terkini 2024

Costa Coffee, yang terkenal dengan minuman-minuman lazatnya dan suasana yang selesa, menawarkan pelbagai menu yang memenuhi pelbagai citarasa dan pilihan. Dari minuman kopi espresso yang kaya hingga pastri yang memuaskan, Costa Coffee menyediakan pilihan yang memikat untuk pelanggannya. Berikut adalah perincian Costa Coffee Menu Harga untuk membantu anda menavigasi lawatan anda seterusnya.

Costa-Coffee-Menu-harga

Jereo Koa: Boost Juice Menu

RestoranCosta Coffee
Masa9:30 AM to 10 PM
LokasiM1, Level, 2A, Jalan Stesen Sentral 2, Kuala Lumpur Sentral, 50470 Kuala Lumpur, Malaysia
Nombor telefon+60162303413
Kategori Makanan14

Costa Coffee menu membanggakan pelbagai minuman panas dan sejuk yang sesuai untuk setiap selera. Harga bagi minuman berasaskan espresso seperti cappuccinos, lattes, dan flat whites biasanya berkisar dari $2.50 hingga $4.50 bergantung pada saiz dan penyesuaian. Jika anda ingin sesuatu yang lebih sejuk, kopi ais dan frappes mereka juga berharga sama. Minuman istimewa, seperti Costa Coffee Mocha atau Caramel Latte, mungkin sedikit lebih mahal kerana bahan tambahan dan perisa yang ditambah.

Costa Coffee Menu Kategori

COSTA COFFEE CLASSICTEA & TEA SPECIALITIES
CONTEMPORARY CAPPUCCINOCOSTA COFFEE HOT FOOD
SPECIALITY LATTECOSTA COFFEE WRAPS
MOCHA FAMILYCOSTA COFFEE PASTRIES
CHOCOLATE & MORECOSTA COFFEE CAKE/TARTS
COSTA COFFEE FRAPPECOSTA COFFEE MUFFINS
COSTA COFFEE REFRESHEROUR FAVORITES ITEM OF COSTA COFFEE

Costa Coffee Menu Harga

COSTA COFFEE CLASSIC

MENU ITEMSSMALLMEDIUMLARGE
AmericanoRM 6.00RM 8.00RM 10.00
CappuccinoRM 12.00RM 13.00
LatteRM 12.00RM 13.00
Flat WhiteRM 12.00

COSTA COFFEE CONTEMPORARY CAPPUCCINO

MENU ITEMSMEDIUMLARGE
Salted Caramel CappuccinoRM 7.50RM 18.50
Butterscotch CappuccinoRM 7.50RM 18.50
Vanilla Cinnamon CappuccinoRM 7.50RM 18.50

COSTA COFFEE SPECIALITY LATTE

MENU ITEMSMEDIUMLARGE
Vanilla LatteRM 14.40RM 16.40
Hazelnut LatteRM 14.40RM 16.40
ButterscotchRM 18.40RM 19.50
Pandan Gula MelakaRM 18.50RM 19.50
Vanilla RoseRM 18.50RM 19.50
Costa KopiRM 18.50RM 19.50
Salted CaramelRM 14.40RM 16.40
Costa-Coffee-SPECIALITY-LATTE-Menu-723x1024

COSTA COFFEE MOCHA FAMILY

MENU ITEMSMEDIUMLARGE
MochaRM 16.00RM 15.00
Salted Caramel MochaRM 16.40RM 17.40
Roasted HazelnutRM 18.50RM 19.50

COSTA COFFEE CHOCOLATE & MORE

MENU ITEMSMEDIUMLARGE
Hot Signature ChocolateRM 14.00RM 15.00
Hot Cinnamon ChocolateRM 16.20RM 17.20
Chocolate BananaRM 18.50RM 19.50
Iced Signature with Chilled FoamRM 17.00RM 18.00

COSTA COFFEE FRAPPE

MENU ITEMSMEDIUMLARGE
Strawberry CreamRM 16.35RM 17.35
Matcha Vanilla CreamRM 18.45RM 19.45
Salted Caramel CreamRM 16.35RM 17.35
Coffee CreamRM 16.40RM 17.40
Mocha CreamRM 16.40RM 17.40
Pandan Gula MelakaRM 18.45RM 19.45
Chocolate ButterscotchRM 18.50RM 19.50
Costa-Coffee-COSTA-RAPPE-Menu-723x1024

COSTA COFFEE REFRESHER

MENU ITEMSMEDIUMLARGE
Lemon PeachRM 14.00RM 15.00
Lychee LemonadeRM 18.50RM 19.50
Strawberry Passion FruitRM 18.50RM 19.50
Mango Passion CoolerRM 18.50RM 19.50

TEA & TEA SPECIALITIES

MENU ITEMSMEDIUMLARGE
Brewed TeaRM 13.25RM 14.25
Iced Tea StrawberryRM 14.45RM 15.45
Iced Peach TeaRM 14.45RM 15.45
Iced Lemon TeaRM 14.45RM 15.45
Matcha Milk TeaRM 16.00RM 17.00
Gula Melaka Milk TeaRM 16.00RM 17.00

COSTA COFFEE HOT FOOD

MENU ITEMSHarga
Costa Chicken BologneseRM 17.45
Costa Chicken CarbonaraRM 17.45
Nasi Lemak Chicken CurryRM 17.45

COSTA COFFEE WRAPS

MENU ITEMSHarga
Chicken Rendang WrapRM 13.20
Costa-Coffee-WRAPS-Menu-723x1024 (1)

COSTA COFFEE PASTRIES

MENU ITEMSHarga
Butter CroissantRM 10.50
Almond CroissantRM 12.10
Hazelnut Chocolate CroissantRM 12.10
Tuna Mayo with Egg CroissantRM 16.30
Pistachio CroissantRM 17.40
Raisin SconeRM 11.55
Kougin-AmannRM 8.35
Turkey Breakfast Roll with Cheese CroissantRM 17.40
Sesame and Cream Cheese BagelRM 9.40
Chocolate Seasalt BagelRM 9.40

COSTA COFFEE CAKE/TARTS

MENU ITEMSHarga
Raspberry Almond TraybakeRM 11.50
Carrot CakeRM 11.60
London CheesecakeRM 13.70
Chocolate Indulgence CakeRM 13.70
Coffee BakedRM 14.80
Choc Au Lait CakeRM 13.70
Butter CakeRM 14.80
Coconut Fudge Tart (Flourless)RM 16.90

COSTA COFFEE MUFFINS

MENU ITEMSHarga
Chocolate ChipRM 9.50
Lemon MuffinRM 9.50
Coffee ButterscotchRM 9.50
Hawaiian PizzaRM 10.55
Costa-Coffee-MUFFINS-Menu-723x1024

OUR FAVORITES ITEM OF COSTA COFFEE

MENU ITEMSHarga
Carrot CakeRM 11.60
Pistachio CroissantRM 17.40
Raisin SconeRM 11.55
Nasi Lemak Chicken CurryRM 17.45
Lemon MuffinRM 9.50

Allergen of Costa Coffee

Menu ItemAllergens
EspressoNone
AmericanoNone
CappuccinoMilk
LatteMilk
MochaMilk
Flat WhiteMilk
Hot ChocolateMilk
Tea (Various Types)None
CroissantWheat, Milk
MuffinsWheat, Milk, Eggs
CookiesWheat, Milk, Eggs
SandwichesWheat, Milk, Eggs, Fish, Soy, Mustard
WrapsWheat, Milk, Eggs, Fish, Soy, Mustard
SaladsNone (may contain allergens depending on toppings)

Nutrition of Costa Coffee

Menu ItemCalories (kcal)Fat (g)Saturated Fat (g)Carbohydrates (g)Sugar (g)Protein (g)Fiber (g)Sodium (mg)
Espresso10000000
Americano1100201010
Cappuccino13863.6109.97050
Latte16874.21211.58090
Mocha22595.42521.59170
Flat White15574.3109.38055
Hot Chocolate292127.63732.5102170
Tea (Various Types)00000000
Croissant231138.4233.441.5333
Muffins420183.6583262.5310
Cookies280148.5342041.5300
Sandwiches300-5008-201-440-602-810-204-7500-900
Wraps350-60012-252-645-703-1012-255-8600-1000
Salads200-40010-201-320-403-105-153-6300-600

Deals of Costa Coffee

Deal DescriptionValidity
Buy One Get One Free on all CoffeesFebruary 1-14
20% Off Pastries with any CoffeeFebruary 15-28
Free Upgrade to Large Hot DrinkMarch 1-15
Combo Deal: Coffee + CroissantMarch 16-31
Loyalty Card: Double PointsOngoing

Lokasi Costa Coffee

Video daripada Costa Coffee

Pembukaan & Penutup Masa

hari-hariPembukaanPenutup
Jumaat9 AM10 PM
Sabtu9 AM10 PM
Ahad9 AM10 PM
Isnin9 AM10 PM
Selasa9 AM10 PM
Rabu9 AM10 PM
Khamis9 AM10 PM

Jereo Koa: Big Apple Menu

Pilihan Perkhidmatan

  • Tempat duduk luar
  • Makan di rumah
  • Bawa pulang

Kebolehcapaian

  • Pintu masuk yang boleh diakses kerusi roda
  • Tempat letak kereta yang boleh diakses kerusi roda

Pilihan Makan

  • Sarapan pagi
  • Makan tengah hari
  • Pencuci mulut
  • Makan tengah hari
  • Tempat duduk

Kaedah Pembayaran

  • Kad kredit
  • Kad Debit
  • Kad Debit

Butiran kenalan

Tentang Costa Coffee

Costa Coffee berdiri sebagai mercu tanda keunggulan dalam dunia budaya kopi, terkenal dengan komitmennya terhadap kualiti, inovasi, dan keramahan. Sejak penubuhannya pada tahun 1971 oleh adik-beradik Itali Sergio dan Bruno Costa, jenama itu telah berkembang menjadi kuasa global, disayangi oleh peminum kopi mahir dan pemabuk santai sama.

Dengan dedikasi kepada mendapatkan biji kopi terbaik, membakarnya dengan sempurna, dan mencipta setiap minuman dengan ketepatan dan perhatian, Costa Coffee memberikan pengalaman kopi yang tiada tandingannya. Melampaui hasil yang luar biasa, suasana yang menarik Costa Coffee, kakitangan yang mesra, dan komitmen kepada kelestarian lebih meningkatkan daya tariknya. Sama ada anda mencari tempat yang selesa untuk bertemu dengan rakan-rakan, sudut yang tenang untuk bekerja, atau sekadar cawan kopi yang lazat untuk menceriakan hari anda, Costa Coffee mengalu-alukan anda ke dalam dekapannya yang mesra, menjanjikan perjalanan yang tak terlupakan melalui dunia kopi.

Terlaris item daripada Costa Coffee

Satu daripada item yang paling laris di Costa Coffee adalah tanpa ragu-ragu, Cappuccino klasik. Terkenal dengan keseimbangan sempurna antara espresso yang kaya, susu berbusa yang lembut, dan buih yang ringan, Cappuccino menarik kepada peminum kopi yang mencari pengalaman yang menyenangkan dan memuaskan. Kepopularannya terletak pada daya tariknya yang abadi, menawarkan campuran rasa yang harmoni yang tidak pernah gagal memuaskan. Sama ada dinikmati sebagai penambah semangat pagi atau hidangan tengah hari, Cappuccino merangkumi hakikat komitmen Costa Coffee terhadap kualiti dan keahlian.

Popularitinya yang konsisten di kalangan pelanggan membuktikan kedudukannya sebagai hidangan kegemaran yang harus dicuba oleh sesiapa yang mengunjungi Costa Coffee.

Alternatif daripada Costa Coffee

Bagi mereka yang mencari alternatif kepada Costa Coffee, satu pilihan yang layak untuk diterokai adalah Starbucks, rangkaian kopi terkenal lain yang dikenali kerana menu yang luas dan kehadiran globalnya.

Di Starbucks, pelanggan boleh menikmati pelbagai minuman kopi yang serupa, bermula dari minuman espresso klasik hingga campuran istimewa yang inovatif. Tambahan pula, Starbucks menawarkan pelbagai pilihan teh, pastri, dan snek, menyediakan pengalaman yang sebanding dengan Costa Coffee. Sebagai pilihan lain, Coffee Bean & Tea Leaf menawarkan pilihan yang menarik bagi peminum kopi. Dikenali dengan campuran kopi premiumnya dan suasana yang selesa, Coffee Bean & Tea Leaf menawarkan pelbagai minuman dan snek yang menarik, menarik kepada pelbagai citarasa. Sama ada anda memilih Starbucks Menu atau Coffee Bean & Tea Leaf, kedua-dua tempat tersebut menyediakan alternatif yang sangat baik kepada Costa Coffee, menjamin pengalaman kopi yang memuaskan setiap kali.

Kerjaya Peluang di Costa Coffee

Career opportunities di Costa Coffee memberikan individu peluang untuk menjadi sebahagian daripada pasukan yang dinamik dan inovatif dalam industri kopi yang berkembang pesat. Sama ada anda bersemangat tentang membuat cawan kopi yang sempurna, memberikan perkhidmatan pelanggan yang luar biasa, atau menguruskan operasi di belakang tabir, Costa Coffee menyediakan pelbagai peranan untuk memenuhi pelbagai set kemahiran dan minat. Dari barista dan pengurus kedai hingga peranan dalam pemasaran, kewangan, dan sumber manusia, terdapat peluang untuk pertumbuhan dan pembangunan kerjaya di semua peringkat. Dengan fokus yang kuat pada latihan pekerja dan sokongan, Costa Coffee memastikan bahawa ahli pasukannya mempunyai alat dan sumber yang diperlukan untuk berjaya dalam peranan mereka.

Menyertai Costa Coffee bukan hanya tentang mempunyai pekerjaan; ia tentang menjadi sebahagian daripada komuniti yang menghargai kerja berpasukan, kreativiti, dan dedikasi untuk memberikan pengalaman kopi terbaik kepada pelanggan setiap hari.

kerap Tanya Soalan

Apa jenis minuman yang terdapat di dalam menu Costa Coffee?

Costa Coffee menawarkan pelbagai jenis minuman termasuk minuman berasaskan espresso seperti cappuccinos, lattes, dan flat whites, serta kopi ais, frappes, teh, dan minuman istimewa seperti mochas dan caramel lattes.

Adakah Costa Coffee menawarkan promosi musiman di dalam menu mereka?

Ya, Costa Coffee memperkenalkan promosi musiman sepanjang tahun, menampilkan tawaran terhad yang terinspirasi oleh rasa dan tema musiman. Pelanggan boleh menikmati kegemaran musiman seperti Pumpkin Spice Lattes pada musim gugur atau minuman berkonsep sambutan semasa musim perayaan.

About The Author

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *